Tik,tak! Pareizs laiks Tavās mājās

Pirmos pulksteņus cilvēcei deva daba vairākus tūkstošus gadus atpakaļ. Saules, ūdens, uguns, smilšu laika skaitītāji – tie visi ļāva orientēties steidzīgajā dienas ritmā kopš pirmsākumiem. Laiki mainās, un pulksteņi tiem līdzi. Interjerā pulksteņi iegāja svinīgi – 17. gadsimtā respektablās mājās parādījās pirmie, līdzīgi monumentiem, pamatīgi stāvpulksteņi ar prāviem dimdinātājiem augšgalā. Kādi laika vērotāji rotā mūsdienu mājokļus un vai pastāv noteikumi to iekļaušanai interjerā?

Interjera pulksteņu priekšteči bija torņa laika rādītāji ar zvanu, kuri apliecināja pilsētas varenību. Kopš viduslaikiem tie parādījās rātslaukumos un baznīcās, un pakāpeniski laika mērītāji iekārtojās arī bagātu ļaužu mājās. 

Pirmie iekštelpu pulksteņi bija 1650.gadā Anglijā izgudroti stāvpulksteņi, kuri ātri iekaroja milzu popularitāti, kļūstot par neatņemamu interjera sastāvdaļu respektablās mājās. Šādus laikrāžus izvietoja visredzamākajā vietā, lai apstiprinātu mājas īpašnieka pārticību, dižciltību un labu gaumi.Mūsdienās šāda tipa pulksteņi savu popularitāti ir zaudējuši. Liels pulkstenis prasa daudz vietas. Masīvus grīdas pulksteņus nedrīkst iestumt stūrī vai likt rindā ar citām mēbelēm, aizsegt ar augiem vai stāvlampām. Tie ir pelnījuši plašu telpu un netraucētu skatu. 

Tieši tāpēc ar laiku lielmēroga stāvpulksteņus izkonkurēja sienas pulksteņi. Šodien šis ir vispopulārākais laikrādis, jo vienlaikus gan taupa telpu, gan funkcionāli dekorē sienu. Izvēloties sienas pulksteņus, jāņem vērā istabas izmērs – lielai telpai neder miniatūrs tikšķētājs ar ciparnīcu, jo tas var pazust kopējā interjerā. Ja tomēr izvēlāties neliela izmēra pulksteņus, tie ir jāpapildina ar citiem dekora elementiem, lai radītu pabeigtu kompozīciju. 

Cita veiksmīga kompozīcija ir vairākas pulkstenis vienā rindā, kur katrs rāda laiku dažādās pilsētās – dzimtajā un, piemēram, arī tajās, kurās dzīvo tuvinieki, draugi, sadarbības partneri. Mūsdienās cilvēki kļuvuši kosmopolītiski, tāpēc šis risinājums ir ļoti pieprasīts un modīgs, atzīst dizaineri.

Izsenis pulksteņi tika uzstādīti ļaužu pilnās vietās, kur dzīve nekad neapstājas – galvenajos laukumos, pie pilsētas centrālas baznīcas, stacijās un uz trokšņainiem krustojumiem. Pēc šāda principa dizaineri iesaka izvietot mājokļa vispamanāmākos laikrāžus tieši viesistabā. Šeit tie pildīs ne tikai funkcionālu uzdevumu, bet kļūs arī par krāšņu interjera elementu.Dizaina eksperti pauž, ka pulksteņus izvēlas pēc tam, kad ir pabeigts remonts un ir skaidrība par stilu interjerā. Laikrādim vai nu organiski jāiekļaujas izvēlētajā stilistikā, vai otrādi – jākļūst par spilgtu akcentu. Pulksteņi var saderēt ar sienas krāsu vai pretēji – kontrastēt, galvenais ir ievērot loģisku stilistiku. Piemēram, ja tapetes ir ar apaļu rakstu, kvadrāta ciparnīca izskatīsies nevietā. Savukārt koka pulksteņus vislabāk izvēlēties tajā pašā tonī, kādā ir mēbeles istabā.Vienmēr gaumīgi izskatās koši pulksteņi uz neitrālas krāsas monotonas sienas. Bet arī šajā gadījumā spilgti pulksteņi jālīdzsvaro ar tā paša toņa aizkariem, mēbeļu apdari vai citiem aksesuāriem telpā.

Pulkstenis ir aksesuārs, kurš nebūs lieks nevienā no telpām, bet katrā tam ir atšķirīga loma. Ja viesistabā pulkstenis pilda ne tikai funkcionālu, bet arī dekora uzdevumu, tad guļamistabā pulksteņu greznība ir lieka. Interjeristi atgādina, ka šajā telpā neviens dekora elements nedrīkst novirzīt uzmanību no galvenā – miega. Tāpēc izvēloties laikrādi guļamistabai, galvenais, kam pievērst uzmanību – ir pulksteņu mehānisma klusa gaita.Pārsteidzošā kārtā, bet klasisks modinātājs spēj iekļauties jebkurā interjerā, sākot ar ieturētu modernu un beidzot ar smalku romantismu. Un tas noteikti ir cilvēka veselībai draudzīgāks risinājums nekā ik rīta mobilā telefona signāls, atgādina eksperti.

TEMAHOME - HELIX SEINALAUD MARMOR MUSTA JALAGA

Ievietoja Furgner Galerija Elutuba

Restorāns "INIZIO"

Ievietoja Carlson Galerija Restorāns "INIZIO"

Piešķir savu raksturu telpai!

Ievietoja ALANDEKO Galerija Piešķir savu raksturu telpai!

Adagio seinakell

Ievietoja Perfect Home Galerija Perfect Home

GRAPHIC

Ievietoja Sedes Galerija GRAPHIC

Vecpuiša dzīvoklis ar Jaguāru

Ievietoja A D I Z A I N S Galerija Vecpuiša dzīvoklis ar Jaguāru

Klassikaline riiul

Ievietoja Perfect Home Galerija Perfect Home

Mēbeļu komplekti

Ievietoja Olive Galerija Mēbeļu komplekti

Swarzedz Home

Ievietoja FEIDI Galerija Swarzedz Home

Ievietoja Dekoera Galerija MINT

Lastemööbel Zestaw

Ievietoja Practica mööblisalong Galerija Lastemööbel

RETRO Beige ceiling lamp 5L

Ievietoja Light24 Galerija Valgustid

Lugano seinakell

Ievietoja Perfect Home Galerija Perfect Home

Living room design from DeEekhorn

Ievietoja Dekoera Galerija De Eekhoorn furniture

Sajūtu virtenes

Ievietoja Cherry picking Galerija Sajūtu virtenes

Suspension

Ievietoja Sedes Galerija DelightFULL Suspension

Hans Hansen

Ievietoja Xcelsior Galerija Hans Hansen

Mājīgas mēbeles

Ievietoja 24a.lv Galerija Mājīgas mēbeles

Mājīgas mēbeles

Ievietoja 24a.lv Galerija Mājīgas mēbeles

Dzīvoklis nr. 92

Ievietoja Jaunā Teika Galerija Dzīvoklis nr. 92

Grostonas iela 19

Ievietoja Merks Galerija Grostonas iela 19

Twins

Ievietoja Nakts mēbeles Galerija Twins

Suspension

Ievietoja Sedes Galerija DelightFULL Suspension

Grostonas iela 19

Ievietoja Merks Galerija Grostonas iela 19

Cane-line

Ievietoja FEIDI Galerija Cane-line

Lampas

Ievietoja ALANDEKO Galerija Lampas

Restorāns Inizio

Ievietoja A D I Z A I N S Galerija Restorāns Inizio

Villa Cēsīs

Ievietoja A D I Z A I N S Galerija Villa Cēsīs

Alex

Ievietoja Nakts mēbeles Galerija Alex

Living room furniture

Ievietoja Charma kodusalong Galerija Pehme mööbel